Vlnka.net & Music Club 616 Bezno

 

Pravidla pokeru jako takového jistě všichni znáte, pokud ne, omrkněte pár odkazů: ZDE, ZDE a ZDE. Chtěl jsem jen přiblížit přesnější postup hraní u nás při turnajích. Hrajeme Poker Texas Hold'em typu No Limit Texas Hold´em, což znamená varianta pokeru, kdy není stanovena ani maximální sázka, ani počet navýšení sázek (bet).

Pro úplnost, v následující tabulce najdete prioritní seřezaní možných výher v pokeru:

1
 
2
 
Royal flush   Straight flush  
       
3
 
4
 
Poker   Full house  
       
5
 
6
 
Flush   Straight  
       
7
 
8
 
Trojice   Dva páry  
       
9
 
10
 
Jeden pár   Nejvyšší karta  
       

 

Hrajeme s vkladem 300 sirek + je nutné přidat 50 , což je poplatek na vytváření fondu, ze kterého se kupují trofeje, žetony nebo jiné další potřeby pro poker. Celková odměna je stanovena podle počtu hráčů, Vítěz si odnáší 30% celkového banku, zbytek je rozdělen mezi další 4 příčky. Na začátku, kdy každý hráč vloží vsázku do krabičky, probíhá losování, ke kterému stolu se posadí. Lístečky potom vrátí. Při počtu hráčů 15 a více se otevírá 3. stůl, jinak do 14-ti hráčů se hraje u dvou stolů. U stolů musí být vždy optimální počet hráčů. Pokud bude u jednoho stolu o 2 více než u jiného, u toho kde jich je víc se vylosuje jeden hráč, který přestoupí. Pokud bude u jednoho stolu o 1 více než u jiného, tak to nevadí. Při počtu hráčů menší jak 8 se turnaj ruší. Pokud hráč nemůže přijít ve stanovenou hodinu na turnaj, ale účastnit se chce, lze na něj "počkat ve hře" zhruba tak hodinu a půl, maximálně 2 hodiny, déle už to nemá cenu. Hráči se normálně rozdávají karty a když na něj přijde řada s malým nebo velkým blindem, ostatní mu je tam z jeho hromádky vloží, načež je ale prohraje, neboť stále pokládá (Fold). Čím dříve pak hráč dorazí, tím méně mu bude chybět žetonů. Tento způsob se dá provést, je to vyzkoušené. Při turnaji s číslem 9 takto "omezený" hráč vyhrál první místo.

 

Za 100 kč dostaneš optimální počet žetonů. 10 červených, 18 modrých, 10 zelených a 3 černé (viz obrázek). Skutečnosti to odpovídá tak, že červená představuje 0,4 sirky, modrá 2 sirky, zelená 10 sirek a černá 20 sirek. Hlavně je to proto, aby žetony měli mezi sebou jakousi hierarchii.

    Červený žeton, představuje nejmenší hodnotu

    Modrý žeton, skládá se z 5-ti červených

    Zelený žeton, skládá se z 5-ti modrých, nebo z 25-ti červených

    Černý žeton se skládá ze 2 zelených, nebo 10-ti modrých nebo z 50-ti červených

Oranžové žetony se hodí na závěr turnaje, kdy stojí před finálovými hráči velké sloupce modrých a zelených žetonů.

    Oranžový žeton představuje nejvyšší hodnotu a skládá se ze 2 černých, nebo 4 zelených, nebo 20-ti modrých, nebo 100 červených. Jako hodnotu představuje 40 sirek.

Povinné vsázky (Blindy) jsou časově omezené, a to 20 minut. Po uplynutí této doby a dohrání kola, dojde k navýšení, podle následujícího stanoveného pořadí:

       

Po tomto 3. navýšení dojde k vyřazení červených žetonů ze hry, výměnou za modré, případně zelené nebo černé žetony. Hra s nimi už ztrácí smysl.

       

       

Další zvyšování (vždy jednou tolik) se provádí už po domluvě, podle toho jak rychle se hra blíží ke konci, kolik hráčů je ještě ve hře, aj.

Vyhrává hráč, který pochopitelně získá všechny žetony. Obdrží diplom, odměnu a medaili. Prvních 8 hráčů ještě získá body do pokerové ligy.

A kde se to všechno koná?

Re-buy:

V poslední době jsme zavedli Re-buye. Níže je tabulka, jak zde re-buye provádíme: